SAY IT LOUD, SAY IT PROUD

4. prosince 2013 v 15:50 | Clare |  Happened

"I'M A BOOKWORM!"

Jsem knihomol a jsem na to velice hrdá. Alespoň mám větší slovní zásobu než ty peroxidky píšící vypatlátorem,* nevkládám za každé druhé slovo 'vole,'** dokážu se bavit na přijatelné úrovni,*** umím gramatiku**** a dokonce umím i číst a psát.*****
Miluji knihy. Hlavně jejich vůni. Especially těch z reciklovaného papíru. Mají takovou krásnou specificky nasládlou vůni plnou lepidla a vůně papíru. Dokonalé. Těch pár knih, co mám jsou jako moje děti. Miluji je...zvlášť proto, že jsem do nich investovala už docela slušný balík a to nejen peněz.


Překvapující zjištění, že z mé kočky bude asi Garfield v sukních je pro mě celkem drastické. Nechci, aby byla obalená tukem. Chci, aby byla mystriní ve skoku do výšky, do dálky, ladnou bohyní a krásnou královnou mého bytu. Jenže to by má drahá hyperaktivní malá milá roztomilá kočka nesměla mít ráda sladké...respektive cukr.
Hned rozvedu.
Je tomu jen pár dní, co jsem si řekla, že bych si mohla osladit život a napadlo mě, že bych si dalšího dne ke snídani mohla dát místo klasické misky müsli dvě krásné nadýchané zlaté pocukrované koblihy. No...nějak mi nebylo přáno, neb jsem si je k večeru odložila na stůl a na chvíli si odběhla zacvičit. Když jsem se vrátila, sáček, ve kterém byly, byl roztržený a ta moje malá chlupatá bestie mi obě koblihy ožrala z té pocukrované strany a ten zbytek mi tam velice laskavě a loajálně nechala a ještě byla vděčná, že jsem se s ní podělila. Mrcha jedna malá.
Nu a dne následujícího...našla jsem na židli nakousanou čokoládu...má tak ostré zuby, že prokousla i ten plastikový obal. Moc jí ale asi nechutnala, protože si kousla jen párkrát...nebo ji něco vyplašilo.

Trocha toho dýmu nikdy neuškodí.

Už mi konečně přišla dýmka. To je mi ale veledůležitá zpráva dne. Nu...hned jsme ji s mým drahým skvěloúžasným mužem museli 'odpanit.' Je roztomilá a já ji zbožňuji.

* "Clare, přestaň používat slovo roztomilá, rozhodně to není roztomilé. Je to spíš otravné a nikoho nezajímá, co si o tom všem myslíš." *

Ale kušuj

V práci kolují zajímavé drby. Ženatý kamarád ("Och, vážně Clare?") si začal něco s kolegyní. Všichni to ví, všichni to vidí a on se bojí, jestli je to tak. Je mu to vidět na očích. Bojí se na nás podívat, bojí se našich vědoucích a soudících pohledů.
Klesl v našich očích. Vždy byl za takového férového člověka, který se k problému postaví čelem, ale teď? Vždyť má doma ženu a dvě malé děti. Neváží si toto, co má a jednou se mu to vymstí. Je mi líto jeho ženy a malých synů.


* mOciNKy vÁs LovÍSkUju MucQ :-*
** "Ty vole Clare ty jsi úplnej výmaz vole, dyť ti nikdo nerozumí do hajzlu. Jak můžeš mluvit tak zkurveně slušně? Je ti vůbec dobře vole?"
*** Přičemž mi erudovaná společnost absolutně nerozumí a jen s rozpačitým úsměvem přikyvuje.
**** "Takže v kolyk bysme měli dorazit?"
***** No ale ta matika Clare.. Nechceš třeba číst i věci o počítání? Třeba učebnice pro první a druhou třídu mají hezké obrázky jablíček a hrušek, které sčítáš a odečítáš.
 


Komentáře

1 Hwi Nori Hwi Nori | Web | 5. prosince 2013 v 9:07 | Reagovat

Při druhém a třetím bodu jsem se zastyděla... ehm, vole, páč ti nerozumim, žejó. :D
S tloušťkou asi nic neuděláš, my teď vyhodili příšerné peníze za jakési nízkokalorické krmivo pro kočky, ale k ničemu evidentně není... A ohledně koblih by si se Samem mohla Tvá ladná kočičí bohyně podat tlapku, neb ten na nich též ujíždí... ale většinou nemá ani tolik slušnosti, aby mi něco nechal. A když ano, je ten kousek tolik obalený prachem a špínou, že se opravdu jíst nedá. :D Na čokoládu pozor, je pro kočky jedovatá, takže i když většině ani nechutná, není moc dobré ji nechávat v dosahu drápků a tlamiček. :)

2 pavel pavel | Web | 16. prosince 2013 v 11:57 | Reagovat

Staré dětské učebnice mají kouzlo. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama