In omnia paratus - Ke všemu připravena

16. července 2013 v 17:21 | Clare |  Happened
Za uplynulý téměř měsíc, kdy jsem psala poslední článek se stalo a změnilo tolik věcí. Jistě, je očekávatelné, že v brzkém začátku mého "dospělého života" nebude žádná rutina,nebo něco takového, ale mohl by být alespoň trochu klidnější, ne? No...nenudím se. Jde se v životě vůbec nudit? Jistěže ano..je to takový ten pocit, kdy máte dva komínky. První, který se jmenuje "Je třeba udělat," je zcela zaplněn nehotovou nebo rozdělanou prací a druhý, nesoucí název "Hotovo," zeje prázdnotou, ale vy se jednoduše nedokážete dokopat k nějaké činnosti a tak jen blounáte domem/bytem/kdekoli-kde-žijete, brouzdáte po internetu, hrajete stupidní hry, díváte se do ledničky každých deset minut, někdy dokonce začnete i uklízet, jen abste nemuseli začít s tím, co je třeba vykonat. A pocit, který zažíváme při dělání těch bezvýznamných věcí, když nám život protéká mezi prsty, to běhání odnikud nikam, se nazývá nuda. Zvláštní, že? Mysleli jste si, že to děláte jen vy. Ach nikoli...nikdo nechce dělat práci, kterou mi někdo přikázal. Nikdo vědomě nechce být jen další němou ovcí v přikyvujícím stádu...nicneříkajícím číslem...mlčícím dělníkem. Každý se chce lišit, ale zároveň někam patřit... Všichni patříme do svého stejným-směrem-jdoucího stáda, které se jen nepatrně liší od toho cizího a navzájem svá stádečka odsuzujeme a pomlouváme. Ach...kdybychom jen viděli, jak jsme všichni patetičtí.Baví mě sledovat cizí tragédie, abych se nemusela zabývat tou svou. Je to svým způsobem uklidňující a uspokojující, že nejsem sama, komu se na této planetce zrovna nedaří. Ačkoli nikomu nepřeji utrpení (krom těch, kteří si trpět zaslouží), mě to svým zvláštním způsobem povznáší. Je tohle normální? Hádám, že ano, a i když se k tomu nikdo z vás pokrytců nepřizná, jistě to cítíte stejně. Leč nechci nikoho obviňovat. Karma nám vrátí, co jsme si sami udělali a o co jsme se zasloužili, ať už je to štěstí, nebo nám naháže celý les klacků pod nohy. Však ony ty boží mlýny skutečně melou...záleží na tom, jak čistý člověk je...podle toho jsou čisté i lopaty mlýnu a rychleji "melou naše skutky."


Samovolná interrupce, tak se tomu říká, když ženské tělo nepřijme vyvíjející se plod a při menstruaci ho jednoduše vyloučí se svého těla. Dámy, vězte, že to bolí víc, než jako při klasické periodě. Nejen fyzicky, ale těšíte-li se na toho drobka, byť by se vešel na hrot pletací jehlice, je to pro vaši psychiku neskutečná rána. Utěšuji se tím, že je to tak lepší. Jestliže by bylo po otci, asi bych to nevydržela. Desmodus. Jsem ráda, že jsem ten vztah ukončila a on mě nijak nepronásleduje (alespoň doufám). Neuhodil mě, to ne...ale také k tomu neměl daleko a já si nenechám nikým brát svobodu. Je to to jediné, co mám a co mi nikdo vzít nemůže. Chtěl si mě k sobě připoutat, jako bych byla jeho majetek a ohýat mne svými ležmi dle obrazu svého. Jenže...jak můžete milovat člověka, který se vydává za někoho zcela odlišného. Milujte kopii, když potkáte originál. Neříkám, že ho nemám ráda, stále mám...jen trochu jinak a trochu méně. Může si za to sám. Neměl mi lhát...kdyby to ale nedělal, ani kolo bych si o něj neopřela...kdybych ovšem nějaké měla.


* "Lež a zlo je lepkavá pavučina, do které se člověk chytí a už nikdy se nevymaní..." *


Moje karma mě učí, co je správné a co nikoli. Podle toho se mi stávají příkoří...jako třeba před chvilkou, když jsem šla z vycházky se psem. Svítí slunce a já mám poměrně dobrou náladu, kterou mi slunce (nikoli výška rtuti v teploměru) ještě zlepšuje a dobíjí mne. Tak trochu si užívám ten svit, který hřeje mou pokožku. Roztáhla jsem ruce a prsteníček mé pravé ruky vzápětí dostal za vyučenou šípkovým trnem. Je to jen malá bolístka za nějakou špatnou myšlenku, nebo malý hmyzí živůtek, který jsem promarnila, slova špatně mířená... Nicméně ze mne vychovává lepšího člověka a já její lekce přijímám se zdviženou hlavou, jak by to měl dělat každý.
 


Komentáře

1 pavel pavel | Web | 17. července 2013 v 22:50 | Reagovat

Moc dlouho vám to nevydrželo, ale buď ráda, že to takhle bez komplikací dopadlo a máš zase volnost. :D
Říkal jsem ti, že bude asi zakompexovanej po tom nezdařeném vztahu a proto po tobě vyjel jako hladej pes... kterej pak další holku nechce ztratit a tak se tě snažil udržet. Tolerantních chlapů, jako já, je málo. :D

2 bludickka bludickka | E-mail | Web | 29. července 2013 v 19:57 | Reagovat

Přesně tak, nechápu, jak se může někdo nudit. Nikdy se mi nestane, že bych nevěděla, co dělat. Spíš se mi často stává, že se mi nic z toho nechce :)Bylo by fajn, kdybych při odkládání třeba uklízela, to bych byla šťastná, ale to já se spíš tak poflakuju na netu a to čas letí závratnou rychlostí :) Jojo, prokrastinace vládne světu...
Taky se ráda zajímám o lidská neštěstí, je to trochu morbidní, ale moje starosti mi pak připadají směšné.
Často se uklidňuju, že se prostě věci dějou, tak jak mají dít. Že i to nepříjemné nebo kruté má svůj význam.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama