V okovech událostí jsme vlečeni životem

23. dubna 2013 v 13:57 | Clare |  Happened
Na mou mysl útočí spousty vjemů a myšlenek.

* "Piš, piš, piš, nebo tě sní myš." *

Praktická maturita je dávno pryč a ten zbytek se kvapem blíží, ale já nedokážu myslet na nic ohledně školy. Zjevně je pro mne lepší, když se učím ve škole, kde je nade mnou stálý dohled a kantoři mne do všeho nutí...
Poslední ročník teče jako voda.


* "Přehlídka, přehlídka, přehlídka..." *

Ach ano, absolventská přehlídka maturitních ročníků Vošon a Spšo. Svým způsobem mi to přišlo směšné. Dělat si nedobře jen kvůli jednomu kousku oblečení. Můj model, kupodivu pánský kabát, je docela fraška. Výšivky jsou příšerné a konstrukce naprosto nesedí. Hlavní ale je, že se Zombík líbil a že se v něm cítil dobře...alespoň to tak vypadalo. Ačkoli...možná se umí jen dobře přetvařovat. Bezmála pět měsíců příprav na jednu přehlídku, aby se po molu ten váš kousek hadříčku dvakrát prošel mi přijde velmi přehnané. Nemám nic proti přehlídkám, ale zákulisí těhle...ehm...akcí... Nepřeji nikomu, aby se toho účastnil. Ono když se řekne pojem Módní návrhář, všichni vyvalí bulvy a chovají se k danému jedinci téměř jako k nějakému šáhovi, který vlastní polovinu světa. Nic není tak idilycké, jak se tváří. Ne všichni návrháři se topí v penězích a nemají do čeho píchnout. Nkreslí si veselé obrázky a šatičky na další sezónu. Vlastně je valná většina lidí, co se snaží udržet v jakéms takéms chodu a nedát na sobě znát, že krachují. Psychické vyčerpání ničí vztahy a z toho pramení úpadek do deprese, alkoholismus a drogová závislost.

* "Dál. Jdi dál!" *

Jen pouhých pár dní po přehlídce. Pouhý týden na to byl ples. Byl svým způsobem nudný. Své velkolepé šaty jsem velkolepě hodila do skříně a už si je na sebe nikdy velkolepě neobléknu. Nejsem jich hodna a jakkoli byly sebekrásnější, špatně se v nich chodí... Šerpu v barvě slonové kosti s šedým potiskem jsem pověsila do skříně a niky ji nevyndám na světlo boží. Je ošklivá, saténová, odporná, padá z ramene a nechutná. Ples... Na plese se má tančit. Jakkoli jsem chtěla tančit, ne s těmi, co se mi nabízeli. S odstupem času vidím, že jsem očekávala, až přijde můj vysněný muž a vyzve mne k tanci. Jenže ten nešel a já seděla jako zvadlé lilium. Neříkám, že jsem se nebavila, jenže tomu něco chybělo. Chyběl tomu někdo, za koho se nebudu muset sytdět před svými přáteli...můj vysněný Severus. Svým způsobem se v mé mysli odehrává tragikomedie.

Pak přišel ten hloupý svátek zamilovaných přitáhnuvše z Ameriky a vše se zkazilo...vlastně ono to bylo zkažené už předtím, jen to nebylo tak na očích. Došlo mi, že to, jak se svým životem zacházím není to, co bych si přála. Jakkoli se to zdá býti smutné, musela jsem počkat půl roku, než mi vlastně došlo, že je něco špatně. Že nemám muže, ale hlídacího psa, za kterého se stydím a od kterého se nyní odvracím. Mám rozporuplné pocity, které se ve mně mísí. Memohu, ale zároveň ho musím opustit.
"Clean cut, there won't be a mark, I promise." / "Čistý řez, nezůstane ani památky, slibuji"
Nejsem spokojená...nebudu.

* "Znovu, znovu, znovu..." *

Mám začít? Opět překročit ten bludný kořen a plácat se od ničeho k ničemu? Nechce se mi znovu dávat naději něčemu téměř ztracenému, když stejně není žádné další zítra. Čas od času, když se mi bude chtít tu snad něco dalšího přibude, ale nečekejte nic světoborného. Jakkoli jsem praštěná, nebaví mě vylévat city online deníčku. Raději jimi zahltím jednu ze svých imaginárních fanfiction postav a všichni budou litovat je...
 


Komentáře

1 pavel pavel | Web | 23. dubna 2013 v 20:56 | Reagovat

Žárliví muži, to je to nejhorší co může holka chytit. Člověk to obvykle zjistí až když ho přejde ta slepá zamilovanost.  
Tak to já byl zase dnes navečer s Lenkou na Petříně a tu mám taky rád. :D

2 Clare Clare | 24. dubna 2013 v 0:06 | Reagovat

Ty mas rad vsechny :D

3 pavel pavel | Web | 24. dubna 2013 v 20:37 | Reagovat

[2]: Mám velké srdce a na to mám i papír od doktora. :D
To panorama pro tebe na blog dám, ale mohl bych ti ho i ze Strahova ukázat. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama