Kterak jsem na praxi u Riwy Nerony byla

2. června 2012 v 22:39 | Clare |  Happened
Je to již převelice dlouho, co jsem napsala cokoli smysluplně se tvářící. Je to způsobeno skutečností, že jsem díky dvoutýdenním praxím mimo školu neměla ani kratičký přístup na internet.

*teď malinko mlží, neboť měla dost času sdělit Snílkům, jak moc rozmrzelá je, když jí nechodí nová díla do TT*

Nicméně Za ty dva týdny se toho událo tolik, že si vše snad ani nepamatuji, avšak se budu snažit přiblížit vám, jak skvělou praxi jsem prožila...a jak moc je mi líto, že se už nebude opakovat..


První den praxí..jsem vyletěla z postele kolem deváté hodiny ranní, měla jsem takový zvláštní pocit, že nic nestíhám...a že až u skvěloúžasné Riwy Nerony zazvoním, nebude mít zdání, kdo jsem a co po ní chci. Za zatím neobjasněných okolností jsem se musela dostat na internát a až pak k Ní. Řekla jsem si, že to půjde. To mi ale nedošlo, že z Barrandova to tak jednoduché nebude dostat se na Rajskou zahradu a pak na Florenc do necelých dvou hodin, když jsem se ještě chtěla doupravit. První den jednoduše musím vypadat jako člověk.. Ač jsem byla na internátu včas a vlastně ještě s menší rezervou, tak nějak jsem se zasekla na mrtvém bodě. Kouknu na telefon a všimnu si zmeškaného hovoru. Být kreslená postavička, oči mi vyletí na dva metry z důlků, neboť mi volala Riwaa. Téměř se zbožnou pokorou jsem zavolala zpět a co se nedozvím: Pamatuje si mé jméno, to že mám přijít, jen si nepamatuje na kolikátou. Po krátké domluvě se dohodneme, že mohu dorazit o pár chvil později a vyrážím do světa. Bylo odporné horko a mně se dělalo mdlo..jen si nejsem jistá, zda z počasí či Riwy.
Dorazila jsem na čas. Nadvakráte se pokřižovala a zazvonila. Riwaa byla zanedlouho dole, aby mi odemkla a...naprosto mě odzbrojila svým úsměvem. Od její první věty jsem tak nějak tušila, že bude vše v pořádku. Byla sice lehce soukromá, ale nevadí. Je podivuhodné, když váš idol zná stejné lidi jako vy...je to zvláštní, když se dozvídáte na své přátele věci, které by nikdy nikomu neřekli. Znát subjektivní názor jiného člověka je zcela prospěšné, ale dál si tvrdohlavě stojím za svým.
Sice jsem ani moc neočekávala, že mi dá do ruky něco, co bych mohla šít, ale nakonec to první den skončilo rukavičkami a řezáním bloomerek (historické spodní prádlo) speciálním řezacím kolečkem. Byla jsem upozorněna, že je velmi ostré, ale co udělám...musím si to samozřejmě vyzkoušet (nebylo to naschvál...to jen ta má nepozornost). Jednoduše jsem šikulka.

Ač mne stále chválila, jak jsem skvělá a pracuji dobře, moc jí to nevěřím. Přecijen jsem to jen já...ale kdyby to nemyslela vážně, neříkala by to...nebo ano?

Za celou dobu, co jsem u ní strávila jsem poznala pár velmi skvělých lidí, které si člověk oblíbí po prvním setkání. Riwaa je úchvatná žena, se kterou se dá mluvit absolutně o všem. Vážím si jí a toho, že mne na dva týdny vzala pod svá křídla. Jsem si naprosto vědoma, že jsem jediný člověk, kterého by vzala a tím je mi ještě dražší.
 


Komentáře

1 Any :) Any :) | Web | 2. června 2012 v 22:44 | Reagovat

Krásný design!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama