Zvláštní pomyšlení, honí se mi hlavou.

26. dubna 2012 v 10:33 | Clare |  Happened
Inu..je to už celkem dlouho, co jsem něco přidala. Ačkoli...pondělí-čtvrtek...jak se to vezme. Napadlo mne, že je to vskutku zvláštní. Chodím totiž na svůj blog a očekávám, že přibude nějaký článek, který bych si mohla přečíst, ačkoli moc dobře vím, že je to můj blog a mé články a vlastně si nikdy své články na blogu nepročítám se zpětnou návazností. Cítila bych totiž to samé, co jsem cítila, když jsem je psala a to je u některých velmi nebezpečné.


Dnešní den je zvláštní. Mám podivný pocit, že se něco stane, ale doufám, že je to jen jeden z mých mylných předpokladů. V pondělí jsem se seznámila s jedním fotografem. Alespoň on to o sobě tvrdí. Je to postarší pán, který mi vlichotil svou vizitku a řekl, že se mám tak za deset dní ozvat na focení. Nijak extra mu nevěřím, tek jsem se ho zeptala, zda by nebylo možné se nejprve trochu poznat. Svolil a máme se sejít právě teď. Přejte mi tedy stěstí, ať to není nějaký úchyl, nezatáhne mě do nějakého parku a tam neznásilní, nezabije a nezakope pod nějaký strom.

* Nechápe, co pořád má s tím znásilňováním, zabíjením a zakopáváním... *

Dnes jsem, jako ostatně poslední dva týdny, jela do školy znovu tramvají. Tak nějak mě baví pozorovat ty lidi, kteří (někteří ještě rozespale) zírají před sebe, probodávají svými pohledy ostatní (to dělám já) či s netrpělivým výrazem čekají na tramvaj, která má běžně i pár minut zpoždění a ještě je lehce přeplněná. Ty jejich nakyslé tváře jsou zvláštní. Člověk se při pohledu na ně zamýšlí nad vlastním životem. To se mi stalo, když jsem sledovala vystupovat jednu postarší, již velmi shrbenou dámu. Přišla jsem do svého zvláštního stavu mysli, při kterém funguji jen jako robot a vyvstávají mi v hlavě otázky typu: "Kdo jsem?" "Co tu dělám?" a nejoblíbenější "Proč?" Mysl se mi rozlije do všech možných koutů a tváří se, že ani neexistuje. Jsem jako schránka, která jen tak vegetuje na slunci a žije díky vzduchu, co jí proudí přirozeným reflexem do plic.

"Seberovněji chodit budeš, stejně k stáru hr(o)b budeš mít..."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama