Kuřatové lidstvo

17. dubna 2012 v 7:29 | Clare |  Thoughts of mad
Zdá se mi to, nebo je celá Praha pokryta kuřecími kostmi? No...alespoň doufám, že jsou (jen) kuřecí. Každopádně na tyto poměrně nemilé zvířecí pozůstatky narážím téměř všude, kam přijdu a to je...fuj. Včera jsem dokonce v metru potkala botu, ve které byla samotná ohlodaná kost...ne, nebyla lidská. To snad všichni žijí jen na kuřatech?


Nový korzet dokončen...akoli..dalo by se vyměnit slovo korzet za mučící nástroj. Vím sice, že první čtyři dny až týden nový korzet bolí, ale když na to člověk není zvyklý, tak je to skutečně utrpení. Musím uznat, že dopadl vskutku dobře. * Dobře = ucházejícně. * Ale stejně je na něm nejkrásnější jen ten materiál. Ten skutečně stál za to.

Je to zvláštní, že lidé jedí jen jeden druh/typ jídla, byť by mohli jíst klidně i levněji a stejně chutně..? Mám na mysli boj masa versus zeleniny. Nejsem nijak vegetariánsky založená, ale co by člověku udělalo dát si nějakou tu mrkev místo do zlatova usmaženého křidélka v KFC. No jistě...je to jednodušší a chutnější, ale stejně je na tom velmi málo masa a samé chrupavky a chuť přepáleného oleje je tak 'lahodná.' Ale docela chápu, proč to všichni jí...na tom Photoshopem vyretušovaném plakátu to vypadá tak úžasně a delikatesně...

* ještě nikdy nepopisovala jídlo tolika přidavnými jmény *
 


Komentáře

1 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 22. dubna 2012 v 13:45 | Reagovat

Za kosti můžou KFCéčka a podobné fastfoody, kdy lidé jedí za chůze. Já však nacházím v Praze po zvířatech spíš jinší věci, jejichž název začíná na h, expresně na e. Když mám dlouhou sukni, tak se bojím, abych jí o něco neotřela.

A já chci vidět ten korzet! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama